Met het naderen van het voorjaar hebben we te maken gehad met echte winterse buien, zodat we extra zin hebben in de 7e speeldag van de KNSB-competitie. Voor klasse 5 en 6 de voorlaatste ronde en voor de hogere klassen en 6E hierna nog twee ronden te gaan.
Inmiddels zijn er 26verslagen bereikbaar gemaakt, tien partijen van de wedstrijd Paul Keres – LSG IntelliMagic, overige partijen Meesterklasse. En drie foto-albums plus verslagje van Harry Gielen vanwege zijn bezoek aan Paul Keres.
Roodkapje in Zwart-wit, door Peter Passenier (LSG 2)
John van der Wiel voorziet zijn partij in de wedstrijd Krimpen ad IJssel tegen DD van commentaar.
SHTV 2 nipt onnderuit in Amsterdam.
LSG 5 nog dichter bij degradatie.
Einde verhaal van het derde team van Voorschoten? in Klasse 5G.
In Klasse 4F speelde de wedstrijd Schaakmat Westland 2 – Fianchetto zich af.
LSG 2 blijft in titelrace in Klasse 1B, LSG 6 wint in Amersfoort in Klasse 6D.
Het vlaggenschip van DSC Delft is in Klasse 1B volledig afgemaakt in Vianen.
In Klasse 3E wint Oegstgeest’80 van concurrent Philidor Leiden 2.
DD 2 boekt een soepele overwinning op Promotie 2 in Klasse 4F.
In Klasse 1B struikelt Spijkenisse voor de eindstreep tegen Voorschoten en er volgen vrolijke taferelen in de Ierse Pub.
In Klasse 2C is CSV weer superconsistent tegen Philidor Leiden in een wedstrijd die uit 3 fases bestaat.
DSC Delft 2 wint in pittoresk Overschie.
DSC Delft 5 stijgt naar 3e plaats na winst op concurrent De Zwarte Dame.
Sliedrecht handhaaft zich in 2e klasse na overwinning op Rijswijk.
In Klasse 3E vecht VAS 3 voor laatste kansen.
Leiderdorp staat in dezelfde aan kop op vier matchpunten van volgers na gelijkspel tegen LSG 3.
In dezelfde klasse wint Schaakhuis in Alphen, met partijweergave.
DD boekt een nipte, maar kansloze nederlaag tegen Krimpen ad IJssel. Met weergave van vier partijen.
Promotie wint van VAS 2 en Promotie 2 is een maatje te klein voor DD 2.
In Klasse 5G ondergaat Philidor Leiden 3 een koude douche.
Schaakmat Westland verliest in Klasse 2C de kelderkraker.
Ben de Leur schrijft over de lijdensweg van AAC in Klasse 2B.
In Klasse 4F boekt SHTV een ongebruikelijk hoge overwinning met drie partijfragmenten.
Uitslagen 7e ronde
Zaterdag 11 maart 2023
Partijen Meesterklasse | |||||||||
klasse | thuis | – | bezoekers | uitslag | verslagen | ||||
M | Paul Keres | – | LSG IntelliMagic | 4 | – | 6 | partijen | Foto’s Harry Gielen | ||
1A | Philidor 1847 | – | LSG 2 | 4 | – | 6 | Bram van der Velden | Peter Passenier | ||
1B | Spijkenisse | – | Voorschoten | 2 | – | 8 | Daniël Zevenhuizen | ||
1B | Vianen/DVP | – | DSC Delft | 6 | ½ | – | 3 | ½ | DSC Delft |
1B | Krimpen ad IJssel | – | DD | 5 | ½ | – | 4 | ½ | Gerrit Prakken | John vd Wiel |
2B | VAS 2 | – | Promotie | 3 | ½ | – | 4 | ½ | Promotie |
2B | Kennemer Combinatie | – | AAS | 7 | – | 1 | |||
2C | Sliedrecht | – | Rijswijk | 6 | – | 2 | Robert van Rekom | ||
2C | Philidor Leiden | – | CSV | 4 | – | 4 | Jan Peter Bogers | ||
2C | Schaakmat Westland | – | Rokado | 3 | ½ | – | 4 | ½ | Menno Pietersma |
3E | VAS 3 | – | Voorschoten 2 | 4 | ½ | – | 3 | ½ | Remy Hakvoort |
3E | Leiderdorp | – | LSG 3 | 4 | – | 4 | Wim Kentstra | ||
3E | Philidor Leiden 2 | – | Oegstgeest’80 | 3 | ½ | – | 4 | ½ | Ed Noordijk |
3E | ASC | – | Schaakhuis | 2 | ½ | – | 5 | ½ | Norbert Harmanus | Partij |
3F | Overschie | – | DSC Delft 2 | 3 | – | 5 | DSC Delft 2 | ||
3F | Krimpen ad IJssel 2 | – | Botwinnik | 2 | – | 6 | |||
4E | Paul Keres 5 | – | LSG 4 | 3 | ½ | – | 4 | ½ | |
4E | Caïssa 3 | – | SHTV 2 | 4 | ½ | – | 3 | ½ | Ben Spierings |
4F | DD 2 | – | Promotie 2 | 5 | ½ | – | 2 | ½ | Jos de Waard | Promotie |
4F | Sliedrecht 2 | – | LSG 5 | 6 | – | 2 | Luuk Hoogeveen | ||
4F | Schaakmat Westland 2 | – | Fianchetto | 5 | ½ | – | 2 | ½ | Dirk van Nieuwkerk |
4F | SHTV | – | Shah Mata | 6 | – | 2 | Wouter Noordkamp | ||
6E | De Zwarte Dame 2 | – | DSC Delft 5 | 2 | ½ | – | 5 | ½ | Arjan Drenthen |
Uitslagen 6e ronde
Zaterdag 11 maart 2023
klasse | thuis | – | bezoekers | uitslag | verslagen | ||||
5G | DD 3 | – | Voorschoten 3 | 6 | – | 2 | Ruurd de Boer | ||
5G | Schaakhuis 2 | – | Rijswijk 2 | 4 | – | 4 | |||
5G | Philidor Leiden 3 | – | Woerden 2 | 3 | – | 5 | Jan van Amsterdam | ||
5G | Botwinnik 2 | – | DSC Delft 4 | 6 | – | 2 | |||
6D | VAS 7 | – | Leiderdorp 2 | 3 | – | 5 | |||
6D | Amersfoort 4 | – | LSG 6 | 3 | ½ | – | 4 | ½ | Paul Koks |
6D | Philidor Leiden 4 | – | Woerden 3 | 6 | – | 2 | |||
6D | Zukertort Amstelveen 4 | – | DD 4 | 4 | – | 4 |
Programma 8e ronde
Zaterdag 1 april 2023
klasse | thuis | – | bezoekers |
M | LSG IntelliMagic | – | Kennemer Combinatie |
1A | LSG 2 | – | Caïssa |
1B | DD | – | Spijkenisse |
1B | DSC Delft | – | Krimpen ad IJssel |
1B | Voorschoten | – | Paul Keres 2 |
2B | AAS | – | De Wijker Toren |
2B | Promotie | – | Europarcs/Autov Schaap MACh |
2C | CSV | – | Schaakmat Westland |
2C | Dordrecht | – | Philidor Leiden |
2C | Rijswijk | – | Messemaker 1847 |
3E | Oegstgeest’80 | – | Oud Zuylen |
3E | LSG 3 | – | ASC |
3E | Voorschoten 2 | – | Leiderdorp |
3E | Schaakhuis | – | Philidor Leiden 2 |
3F | Botwinnik | – | Spijkenisse 2 |
3F | DSC Delft 2 | – | Krimpen ad IJssel 2 |
4E | SHTV 2 | – | De Amstel |
4E | LSG 4 | – | Caïssa 3 |
4F | Fanchetto | – | DD 2 |
4F | DSC Delft 3 | – | Schaakmast Westland 2 |
4F | LSG 5 | – | Sha Mata |
4F | Promtoie 2 | – | Sliedrecht 2 |
6E | DSC Delft 5 | – | Krimpen ad IJssel 4 |