Klassieke monster-Grand-Prix

Bij het wakker worden ‘s morgens zorgde een tegenwoordig zeldzaam natuurverschijnsel voor een verrassing. Een helder licht scheen door de gordijnen en wie naar boven keek kon een wit-gele schijf aan de hemel zien staan. Het was geen ufo en ook niet het licht dat bij een schaker was opgegaan bij het vinden van een geniale zet. De iets ouderen onder ons kennen het ding nog wel: de zon. Gelukkig duurde het niet lang en tegen de tijd dat de Grand Prix begon in het Motion Beweeg College was de inmiddels vertrouwde somberheid buiten teruggekeerd. Perfect dus voor het spelen van drie, vijf of tien schaakpartijen. Tenminste, als een groep compleet was, want helaas waren er ook nu weer die op de valreep verstek lieten gaan. Zoals gewoonlijk hadden de wegblijvers ongelijk, misschien met uitzondering van de speler die zo boos werd dat hij verloren had dat hij het bord van tafel sloeg en daarbij een andere speler pijn deed. Heel ironisch dat de dader juist winnaar werd van zijn groep.

Na deze strenge woorden kijken we nog even rond bij de klaslokalen waar dit keer op twee etages strijd werd geleverd. Op het hoogste niveau, zowel in de school als op het schaakbord, werd er in maar liefst acht Formule1-groepen gespeeld. Een deur verder waren de groepen 1 tot en met 8 druk bezig. Een etage lager, waar al heel wat schaakactiviteiten hebben plaatsgehad, liepen de nummers van de groep snel verder op, van 9 tot en met 39. Er was wel een tafel voor groep 40, maar door de wegblijvers was die uiteindelijk niet nodig. Wel zo handig voor de tafelleiders die daar lekker de ruimte hadden. In de aula konden ouders en begeleiders lekker ontspannen, nooit weg dat het dicht bij de bar was, maar in de gangen waren er ook te vinden en daar nam hun aantal snel toe toen de prijsuitreikingen naderden.

Het moet gezegd dat de mensen van Botwinnik fantastisch werk hebben verzet met organiseren, want het toernooi was voor het eerst weer groot met 267 deelnemers. We moeten een flink stuk terug in de tijd om zulke cijfers tegen te komen en het scheelde natuurlijk enorm dat er gespeeld werd in een groot schoolgebouw. Hadden maar meer clubs dat geluk met hun Grand Prix, maar wie weet wat er in de toekomst nog van komt.

We mogen zeker de topscorers niet vergeten: Ryoga Okita (Formule 1E), Keerthi Gnanasekaran (groep 3), Yuway Li (groep 4), Xiaohan Zhou (groep 26), Wouter Kamphorst (groep 34), Stefan van der Kuip (groep 36) en Anna S’ Jacob (groep 38). Iedereen gefeliciteerd met de gewonnen prijzen en dank aan alle vrijwilligers voor hun hulp.

Het volgende toernooi zal plaatsvinden op zaterdag 9 december in Oosterheem, opnieuw dus in Zoetermeer.

 

Uitslagen

Fouten voorbehouden. Aan onderstaande gegevens kunnen geen rechten ontleend worden. Namen kunnen op verzoek verwijderd worden.
Groep Rang Naam KNSB Club Pt. Rating-Nieuw
A 1 Mehmet Eren Tuncer 9003533 Pion. 2,5 1475
2 Evan Los 8887274 Voorsch. 2,0 1540
3 Kai van IJssselmuide 8980653 Klim-op 1,5 1439
4 Michael Fluegel 8933661 SHTV 0,0 1407
B 1 Dhanesh Bajnath 9005634 SHTV 2,0 1396
2 Denis Borisenko 8697018 Klim-op 2,0 1388
3 Nije Bloemendal 8987693 Hoogland 1,5 1340
4 Florian Wacht 8823034 DD 0,5 1335
C 1 Sven Lie 8730645 DD 2,0 1344
2 Jonse de Jong 8879937 Botw. 2,0 1331
3 Abel Drenthen 8800924 DSC 2,0 1321
4 Guido Mastop 8879915 Botw. 0,0 1277
D 1 Enzo Garay 8989948 DD 5,0 1327
2 Xiheng Zhang 8939645 HMC 4,0 1315
3 Sarah-Joy Koorevaar 8750841 Woerden 3,0 1291
E 1 Ryoga Okita 8910759 SHTV 5,0 1283
2 Sanjay Korah 8946905 BF 3,5 1251
3 Alejandro Bolks 8807216 Botw. 2,5 1239
4 Dorian de Ridder 8945101 Pion. 2,0 1212
5 Dominick Burger 8745242 Spijken. 1,0 1208
6 Ethan Mei 8881774 Klim-op 1,0 1190
F 1 Noah Wong 8958312 Klim-op 4,0 1243
2 Marco Molinari 9030032 ISH 3,0 1206
3 Rajeev Pareddy 8945585 Hoofdd. 2,5 1210
4 Burak Ozbakan 8849511 Voorsch. 2,5 1191
5 Esko Baldé 9005106 RSR IT 2,0 1178
6 Art Ziedses des Plantes 8807733 DD 1,0 1152
G 1 Lisa Verbunt 8807271 Spijken. 4,5 1171
2 Cedric Verwer 8810648 DSC 4,0 1175
3 Bent van den Bergen 8902597 Voorburg 3,0 1147
4 Jaap de Koster 8976913 DSC 2,5 1121
5 Emma Barbier 8768067 Voorsch. 1,0 1081
H 1 Bryan Mei 8815983 Klim-op 4,0 1091
2 Sreyansh Mohapatra 8974812 DD 3,0 1062
3 Jari van der Beek 8806545 Schaakm. W. 3,0 1115
4 Awan Hassan 8832219 BF 3,0 1057
5 William Gu 8885965 Klim-op 2,0 1041
1 1 Armin Cubuk 9004138 Hoofdd. 3,5 1036
2 Rowin Pennock 8778473 SHTV 3,0 1036
3 Alexander Regterschot 8840183 Ken. Comb. 3,0 1006
4 Rishit Srivastava 8930702 SHTV 2,5 1023
5 Sarah Barbier 8803091 Voorsch. 2,0 960
6 Klio Esvelt 8848125 BF 1,0 927
2 1 Julian van Cappellen 8804730 Krimpen 4,0 989
2 Leonid Leshko 8958444 DSC 3,0 942
3 Rishabh Bagul 8870763 NMMCC 2,5 942
4 George Ren 8893599 DD 2,0 920
5 Bas Cohen 8934585 Voorburg 2,0 919
6 Robbie Verlinden 8850083 Botw. 1,5 906
3 1 Keerthi Gnanasekaran 8908878 DD 5,0 959
2 Vyo Syal 8982468 Ijselm. 3,5 945
3 Ib Mugge 8932253 Botw. 3,5 924
4 Gabriël Brockhuis 8940965 DD 2,0 907
5 Jasper Manschot 9017525 Leyenburg 1,0 872
4 1 Yuway Li 8923860 Klim-op 5,0 950
2 Brandon Chan 8840535 SHTV 4,0 923
3 Jagger Meevis 8864790 BF 3,0 897
4 D’Andre Jermin 8832538 Prom. 2,0 857
5 Adam Lakbiach 8868893 BF 1,0 849
5 1 Niek van der Veen 8688636 Schaakm. W. 4,0 884
2 Lenthe Rutten 8852294 Scheve T. 3,5 881
3 Max Kole 8967926 Voorburg 2,0 849
4 Taylor Bresler 8788516 SHTV 2,0 835
5 Victor van Veen 8847839 BF 2,0 833
6 Abdul Zaaj 9008241 BF 1,5 820
6 1 Ray Wen 9020495 Lyseum 4,0 856
2 Pepper Ren 8879431 DD 3,0 831
3 Bohdan Koval 8967937 DSC 3,0 840
4 Victor Saburov 8997538 HSV 2,5 811
5 Shristhi Naithani 8981599 Voorburg 1,5 794
6 Ziqing Fu 9032595 Klim-op 1,0 781
7 1 Skyler van Dalen 9020473 Galvani 4,5 840
2 Charlie Ronald Hylarides 9041758 DSC 4,0 837
3 Mark Kandrashov 9034377 Koddige Kon. 2,5 802
4 Zidan Kazi 8979267 DD 2,0 788
5 Noah Sosef 9000761 Voorsch. 2,0 784
6 Maleyka Mammadov 9005755 Hugo de Gr. 0,0 730
8 1 Sam Fraser 9005700 ISH 4,0 805
2 Ziyang Huang 9003676 SG Rijsw. 3,0 795
3 Bart Krens 8805104 SHTV 3,0 789
4 Léon Mau-Asam 9041780 DSC 3,0 767
5 Jojo van der Steen 8983733 Messe-1847 1,0 721
6 Hasan Bulaca 8881653 SHTV 1,0 743
9 1 Ahaana Ayyappan 8965946 DD 7,0 781
2 Aaron Brunner 8885932 Lierse 6,5 773
3 Eviënne Jongejan 8947532 Pascal 6,0 766
4 Julian Burger 8943550 Spijken. 5,0 740
5 Malem Ngangbam 8979212 DD 4,5 729
6 Huseyin Bulaca 8881664 SHTV 1,0 652
10 1 Markiian Zakharchenko 9023938 DD 9,0 793
2 Jan Peter Liu 9003214 Scheve T. 6,0 728
3 Daan Koelman 8961975 SHTV 5,0 708
4 Björn Meijer 8758695 SG Rijsw. 4,5 696
5 Boudewijn van Beek 8820108 DD 3,5 673
6 Jens Henneke 8971985 St. Jozef 2,0 637
11 1 Mara Madularea 8781388 Voorsch. 7,0 735
2 Gijs van den Berg 9015985 Klim-op 6,0 691
3 Jinchen Zhang 9011090 3-T 5,5 676
4 Tarun Venkatraman 8961920 DD 5,0 678
5 Arsenie Bors 8968927 Pion. 4,5 676
6 Wester Bos 9017756 DD 2,0 611
12 1 Eric Madularea 8881268 Voorsch. 6,5 678
2 Mithran Gnanasekaran 8979113 DD 6,0 673
3 Kaylee Chong 9007944 Klim-op 6,0 669
4 Lutviyar Mammadov 9005744 Gouden Grif. 5,5 660
5 Adam Ahaloui 8883578 DSC 3,0 593
6 Sjef Thomassen 9014170 Pion. 3,0 587
13 1 Eli Wong 8691749 DSC 8,5 680
2 Thomas Wood 8860610 BF 7,0 655
3 Breixo Leal van Helden 9008175 DSC 6,5 646
4 Maithili Millie Bhaskarabhatla 8951349 Kraling. 4,0 599
5 Roan Doeven 9026908 Botw. 4,0 597
6 Jakob Schreurs 8950315 Heldring 0,0 520
14 1 Rupsayar Aich 9008219 SG Rijsw. 8,0 668
2 Tijn Wetering 9023982 SHTV 7,5 656
3 Muchen Peter Zhang 8985130 3-T 7,0 632
4 Ayleanna Jermin 8872259 Prom. 5,5 593
5 Laurens Brockhuis 8940954 DD 2,0 501
15 1 Amir Alakbarov 8934134 DD 8,0 630
2 Simon Spee 8985383 Galvani 7,5 615
3 Mels de Ridder 8974867 Pion. 6,0 585
4 Jayden Chi 8965242 Haeghe O. 4,0 535
5 Adam Majer 8973811 SHTV 2,5 499
6 Aaron Man Tuladhar 9012740 DSC 2,0 476
16 1 Joseph Na 9048633 Klim-op 8,0 600
2 Thijmen Berghuijs 8987660 Voorburg 6,5 570
3 Jari Klijnstra 8979146 SHTV 6,0 550
4 Wim Hu 8962173 Klim-op 5,5 540
5 Neal Baboeram Panday 8851667 Pion. 2,5 462
6 Siraz Oruc 8993589 Spijken. 1,5 448
17 1 Vinay Syal 9013059 Ijselm. 8,5 577
2 Abhyuday Jha 9027172 SHTV 6,5 549
3 Remo Dijkshoorn 8959533 Woerden 5,0 511
4 Arthur Davtyan 8989090 SHTV 4,0 473
5 Pepijn van Velsen 9000134 Hoofdd. 3,5 463
6 Lars Spee 9016601 Galvani 2,5 436
18 1 Quinten Houtappel 9012674 Mon. Was. 7,0 540
2 Kai Daly 8847850 Bloemc. 7,0 541
3 Anson Faber 8893269 Botw. 5,5 498
4 Luca-Stefan Cojuhari 8885800 Pion. 4,5 472
5 Bobbie Toornman 8971897 Pion. 3,0 441
6 Ishanvi Sengupta 9007372 DSC 3,0 435
19 1 Bernard Te Lintelo 9014016 Moira-D. 7,0 514
2 Stefan Joostensz 8967838 DD 6,0 489
3 Hannah Sam-Sin 8967409 Botw. 5,5 483
4 Fynn Treijtel 8999485 Klim-op 4,5 459
5 Maarten Meijboom 8844528 RSR IT 4,0 447
6 Anne Barbier 8867430 Voorsch. 3,0 426
20 1 Haitong Wang 8982567 Klim-op 9,0 516
2 Rin Okita 8974185 SHTV 5,5 457
3 Ethan Kwan 8968278 BF 5,0 452
4 Nathan Drenthen 8903609 DSC 4,5 441
5 Mels Geerling 9023949 Galvani 3,0 404
6 Dongling Wang 8982556 Klim-op 3,0 398
21 1 Karan Khadzad 8974196 Klim-op 7,5 475
2 Borre van der Grinten 8974295 Pion. 7,0 467
3 Jayden Wong 8975791 Pion. 5,5 425
4 Ediz Oruc 8993578 Spijken. 5,0 423
5 Shion Lee 8972194 Pion. 4,0 403
6 Piter Dijkhuijsen 8867419 Voorsch. 1,0 345
22 1 Doudou Huang 9019868 SG Rijsw. 7,0 423
2 Julian Leeuwis 8967398 Lusthof 5,5 385
3 Jelte van Vliet 8967112 Schaakm. W. 5,0 381
4 Claudius van Fessem 8964571 DD 5,0 377
5 Olivia Fang fei d’Ippolito 9007955 Klim-op 4,5 374
6 Yuto Kashiwagi 8935124 SHTV 3,0 342
23 1 Marshal Bao 8998253 DD 9,0 446
2 Avery Liu 9003203 Scheve T. 6,0 385
3 Sophia Kazi 8985449 DD 5,5 355
4 Levi Braster 9048193 Prom. 3,5 313
5 Esmanur Ada 8940151 Pion. 3,0 295
6 Muriel Meijer 8900441 SG Rijsw. 3,0 300
24 1 Kevser Bulaca 8930207 SHTV 5,5 343
2 Sriyasree Mohapatra 8998957 DD 5,5 340
3 Vincent Te Lintelo 9017943 Moira-D. 5,5 341
4 Tobias Reuter 8875702 Houten P. 5,5 339
5 Keito Kashiwagi 8935113 SHTV 5,0 322
6 Stephen Su 9029768 DSC 3,0 272
25 1 Jelte Joosten 9048116 Voorburg 8,0 378
2 Jasper Sluiter 9047126 Voorburg 8,0 378
3 Jelte Maat 9023828 Galvani 7,5 367
4 Emilio Blasucci 8985702 Heldring 3,0 256
5 Nora de Koning 8941207 Vrijp. 3,0 261
6 Valentijn Beau de Boer 9019736 Spijken. 0,5 235
26 1 Xiaohan Zhou 8982721 Botw. 10,0 370
2 Sjoerd Noordover 9015941 Mon. Was. 7,0 342
3 David Elzing 9047093 Prom. 5,0 282
4 Irene Gonzalez 8969950 ASH 3,5 259
5 Boan Minnema 8942032 Prom. 3,5 259
6 Dylano Mangra 9048655 1,0 220
27 1 Martijn Dudink 9034861 Schaakm. W. 7,0 304
2 Diem Verschuur 9042187 Erasmiaans 6,5 293
3 Nanne Grijseels 9017536 Haeghe O. 5,0 259
4 Michalis Lemonakis 9047005 Delftse Tuin 4,0 229
5 Veadhavv Prabu 9022992 DD 4,0 239
6 Krijn ‘t Hart 9007339 DSC 3,5 231
28 1 Santiago Bandeira 9048182 Lusthof 8,0 316
2 Benaissa Bouyaouzan 8965220 Leyenburg 8,0 317
3 Luc Visser 9025511 SHTV 6,0 268
4 Xinyue Liu 9015919 DD 6,0 266
5 Aleksander Szczesny 8932264 Botw. 1,0 170
6 Milo Denker 9028459 SHTV 1,0 161
29 1 Loïc de Villeneuve 9035884 SG Rijsw. 8,5 305
2 Che Cai 9043166 DD 8,5 305
3 Arya Baidjoe 9016040 Passeparto. 6,0 251
4 Linde Pennock 8950227 SHTV 5,0 230
5 Yinuo Cai 8980125 RSR IT 2,0 151
30 1 Yuri Visser 9024048 Botw. 8,5 280
2 Lucas Garay 9039789 DD 8,0 277
3 Apurva Alawani 8869740 NMMCC 5,5 216
4 Tobias Kole 9047049 essesteijn 5,0 208
5 Charlene Chong 9047137 Klim-op 2,0 127
6 Sara Benning 8933188 Pascal 1,0 138
31 1 Ruben van Ravesteijn 9047071 Voorburg 8,0 255
2 Audrey Los 9018438 Voorsch. 6,5 232
3 Felix Matheron 9017789 Mon. Was. 6,0 207
4 Noortje Den Hollander 9041373 BF 5,0 187
5 Leonardo Bandeira 9041835 Lusthof 3,0 142
6 Yahya Hajjari 9048127 Hofvilla 1,5 95
32 1 Xiaosong Zhou 8982710 Botw. 9,0 249
2 Willem Beukema 9041692 Galvani 7,5 236
3 Selim Bumin 8983282 SHTV 7,0 223
4 Alan Majer 8973800 SHTV 3,5 136
5 Jason Bolks 8917656 Botw. 3,0 122
6 Jon Ramkisoen 9047027 Prom. 0,0 80
33 1 Jitse Grijseels 9017547 Haeghe O. 9,0 230
2 Mischa Evora Goncalves 9046972 Prom. 8,0 225
3 Merijn Brijder 9040383 DD 6,0 175
4 Thobian Brummelhaus 9047115 Hofvilla 4,0 125
5 Dean Lucca Brussee 9011167 Botw. 2,5 88
6 Araz Hamdi 9035576 Botw. 0,5 70
34 1 Wouter Kamphorst 9046994 Kron. 10,0 220
2 Juliette de Jong 8988518 Lierse 5,0 121
3 Emilia Papana 9016634 Walvis 5,0 121
4 Epameinondas Kontas-Tsakmakis 9011662 DD 4,0 96
5 Wessel den Oude 9046961 Prom. 3,0 74
6 Tarak Venkatraman 9014401 DD 3,0 65
35 1 Lavinia Schaafsma 9048226 HSV 8,0 176
2 Ariana Abafar 9032287 Klim-op 6,0 127
3 Jerry Meng 9048237 HSV 5,5 113
4 Brent Daniels 9041868 Ikc Piramide 5,5 117
5 Graham Purchase 9048457 DD 5,0 101
6 Jakub Szczesny 9048270 Botw. 0,0 60
36 1 Stefan van der Kuip 9000728 Bloemc. 10,0 493
2 Eva Khaoiri 9020341 HSV 7,0 176
3 Anson Hooper 8961326 DD 6,5 164
4 Alan Okur 9008494 DD 4,5 114
5 Sofia Groenendaal 9047082 Prom. 1,5 60
6 Emilia Lemmen 9031176 Messe-1847 0,5 60
37 1 Gijs van der Pluijm 8 Galvani 8,5 180
2 Yiwei Chang 9043177 DD 8,5 170
3 Sergei Klevko 9016590 Galvani 6,0 116
4 Fosse Vermeer 9018966 SHTV 3,5 60
5 Deniz Hamdi 9035565 Botw. 3,0 60
6 Matteo Garay 9039800 DD 0,5 60
38 1 Anna S’ Jacob 9024037 Botw. 10,0 160
2 Bryton Veldhuizen 9015545 Prom. 7,0 137
3 Nysa Baidjoe 9042121 Passeparto. 5,5 93
4 Keira Lim 9048215 Nuts 4,5 68
5 Tyler Ots 9047104 Prom. 3,0 60
6 Husein Furniturewala 9046587 DD 0,0 60
39 1 Henry Purchase 9048468 DD 9,5 150
2 Keira Montgomerie 9047016 Waldorf 6,0 86
3 Hakki Ozkurt 9005766 Mon. Was. 4,5 60
4 Lieke S’ Jacob 9037215 Botw. 4,0 60
5 Anna Khaori 9020330 HSV 3,5 60
6 Zeynep Ozkurt 9005788 Mon. Was. 2,5 60

 

Foto’s


267, mensen, 267!!


De aula met panna-kooi of zouden er worstelwedstrijden worden gehouden?


Groepen 9-15: een bijzondere muur, maar de partijen zijn interessanter


Iemand heeft er niet goed opgelet bij de voetbaluitslagen


Groepen 16-25: zo druk is een klaslokaal normaal nooit


Groepen 26-33: meester Max houdt de standen bij, vaders kijken de kunst af


Zo lekker ontspannen bij groepen 34-40


Kijk ze eens glimmen!


Meester Eric doet de prijsuitreiking op zijn onovertroffen manier


Van moeder van een schaakster tot barjuffrouw: einde van de dag, alles verkocht

    Bewijs dat je menselijk bent door het selecteren van ster.