Update 8/2 KNSB-competitie – 6e speeldag: de verslagen

Update 8/2 – 8 verslagen toegevoegd

Edgar Blokhuis over winst van DD dat in het spoor van Sas van Gent blijft in 1A.

In 2B zet Messemaker 1847 zoden aan de dijk, aldus Albert Segers.

In 3E pakt gok goed uit voor Almere, door Pim Beers.

Ed Noordijk schrijft over malaise achttal Oegstgeest’80 in 4D. Woerden 2 pakt een punt, door Marjolein Theunissen.

In 5H blijft Messemaker 1847 2 in de race voor het kampioenschap en beleeft LSG 5 een onrustige schaakdag, aldus Jeroen Eijgelaar en Luuk ?Hoogeveen.

Ruurd de Boer schrijft over vijfde winst voor Voorschoten 3 in 6G.

Update 6/2 – 4 verslagen toegevoegd

Mark van der Werf schrijft over Scenes from a Scottish Restaurant in de Meesterklasse.

Bart Gijswijt over superieure opponenten in 1A.

In 5I krijgt SHTV 2 loon naar werken, met co-productie van Bart Verbaan en Ben Spierings.

Mick Stam over het evenwicht tussen Voorschoten 4 en LSG 6 in 6F.

Publicatie 5/2

Een enerverende editie van Tata Steel Chess Tournament zit er op, waarna het normale dagelijkse schaakleven weer opgepakt kan worden. Een mooie invulling van dat leven is de 6e speeldag van de landelijke competitie op zaterdag 3 februari, waarbij het schaakplezier er in het hele land vanaf spatte.

Nageleverde verslagen 5e speeldag

Van Auke Wilming van Messemaker 1847 2 (5H) en Meile Tamminga van SHTV 3 (6G) zijn nog verslagen van de vorige speeldag in het overzicht opgenomen.

6e speeldag

Hicham Boulahfa schrijft over de overwinning van Kennemer Combinatie in Apeldoorn in de Meesterklasse.

Het vlaggenschip van DSC Delft ontvangt HWP Sas van Gent in 1A.

In 2B tapt Leiderdorp uit het juiste vaatje tijdens bezoek aan Spijkenisse met verslag van Wim Kentstra, terwijl Promotie geconfronteerd wordt met zand in de raderen. Jorik Klein over deze wedstrijd, waarbij Sliedrecht de koploper verslaat.

DSC Delft 2 blijft winnen in 3D, schrijft Pieter Buzink. Het vlaggenschip van Schaakmat Westland heeft de ban gebroken, aldus Menno Pietersma.

Een retourtje Almere brengt SHTV in 3E terug op aarde, schrijft Wouter Noordkamp.

In 4D start Kennemer Combinatie 3 2024 spetterend, aldus Vlad Omota.

René Weerts schrijft over Schaakhuis 2 – Sliedrecht 3 in 5I.

Arjan Drenten schrijft over DSC Delft 5 dat in 6G in race voor titelstrijd blijft, terwijl Delfts Zesde drie remises pakt tegen DD 4. Rijswijk 2 voldoet aan verwachtingen en wint van Botwinnik 3.

Inmiddels zijn er 27 verslagen en een reeks partijen bereikbaar gemaakt. De zevende speeldag wordt zaterdag 2 maart 2024 gespeeld.

Meesterklasse, Klasse 1, 2, 3, 4
Uitslagen 6e ronde

Zaterdag 3 februari 2024
Partijen Meesterklasse
klasse thuis bezoekers uitslag verslagen
M Paul Keres Groninger Combinatie 5 5
M Apeldoorn Kennemer Combinatie 4 6 Hicham Boulahfa
M Zukertort Amstelveen Charlois Europoort 5 ½ 4 ½
M HMC Den Bosch Zuid Limburg 3 7
M De Waagtoren LSG IntelliMagic 4 6 Mark van der Werf
1A HWP Haarlem SOPSWEPS’29 6 ½ 3 ½ Bart Gijswijt
1A DD Caïssa 5 ½ 4 ½ Edgar Blokhuis
1A DSC Delft HWP Sas van Gent 4 ½ 5 ½ DSC Delft
1A Voorschoten LSG 2 6 4
2B Promotie Sliedrecht 3 ½ 4 ½ Promotie | Jorik Klein
2B Spijkenisse Leiderdorp 2 6 Wim Kentstra
2B Rokado Messemaker 1847 2 6 Albert Segers
2B Philidor Leiden is vrij
3C AAS ZSC-HWP Combinatie 1 ½ 6 ½
3D Philidor Leiden 2 Schaakmat Westland 2 ½ 5 ½ Menno Pietersma
3D ASC Botwinnik 4 4
3D DSC Delft 2 Schaakhuis 5 3 Pieter Buzing
3D Voorschoten 2 LSG 3 4 4
3D Rijswijk is vrij
3E Almere SHTV 5 3 Pim Beers | Wouter Noordkamp
4D Promotie 2 Kennemer Combinatie 3 ½ 7 ½ Vlad Omota
4D DD 2 Oegstgeest’80 5 ½ 2 ½ Ed Noordijk
4D DSC Delft 3 Woerden 2 4 4 Marjolein Theunissen
4D Het Spaarne LSG 4 4 4
4D HWP Haarlem 2 is vrij
Klasse 5 en 6
Nageleverde verslagen 4e ronde

Zaterdag 16 december 2023
klasse thuis bezoekers uitslag verslagen
5H Botwinnik 2 Messemaker 1847 2 4 4 Auke Wilming
6G SHTV 3 Rijswijk 2 3 ½ 4 ½ Meile Tamminga
Klasse 5 en 6
Uitslagen 5e ronde

Zaterdag 3 februari 2024
klasse thuis bezoekers uitslag verslagen
5H Philidor Leiden 3 Botwinnik 2 4 4
5H Philidor Leiden 4 HWP Haarlem 4 4 4
5H Messemaker 1847 2 LSG 5 5 3 Jeroen Eijgelaar | Luuk Hoogeveen
5I Erasmus 2 DD 3 5 3
5I Schaakhuis 2 Sliedrecht 3 3 5 René Weerts
5I DSC Delft 4 Schaakmat Westland 2 2 ½ 5 ½
5I CSV 2 SHTV 2 1 ½ 6 ½ Ben Spierings & Bart Verbaan
6F Zukertort Amstelveen 4 Philidor Leiden 5 2 6
6F Almere 4 Leiderdorp 2 4 4
6F Voorschoten 4 LSG 6 4 4 Mick Stam
6G DSC Delft 6 DD 4 1 ½ 6 ½ DSC Delft 6
6G Promotie 3 DSC Delft 5 1 7 Arjan Drenthen
6G Rijswijk 2 Botwinnik 3 7 ½ ½ Rijswijk 2
6G Voorschoten 3 SHTV 3 5 3 Ruurd de Boer
Meesterklasse, Klasse 1, 2, 3, 4
Indeling 7e ronde

Zaterdag 2 maart 2024
klasse thuis bezoekers
M Groninger Combinatie LSG IntelliMagic
M Zuid Limburg De Waagtoren
M Charlois Europoort HMC Den Bosch
M Kennemer Combinatie Zukertort Amstelveen
M Paul Keres Apeldoorn
1A SOPSWEPS’29 LSG 2
1A HWP Sas van Gent Voorschoten
1A Caïssa DSC Delft
1A Purmerend DD
1A HWP Haarlem VAS
2B Leiderdorp CSV
2B Philidor Leiden Promotie
3C AAS VAS 2
3D Schaakmat Westland LSG 3
3D Schaakhuis Voorschoten 2
3D Botwinnik Rijswijk
3D Philidor Leiden 2 ASC
3D DSC Delft 2 is vrij
3E HSG SHTV
4D Woerden 2 Het Spaarne
4D Oegstgeest’80 DSC Delft 3
4D Kennemer Combinatie 3 DD 2
4D HWP Haarlem 2 Promotie 2
4D LSG 4 is vrij
Klasse 5 en 6
Indeling 6e ronde

Zaterdag 2 maart 2024
klasse thuis bezoekers
5H Botwinnik 2 LSG 5
5H De Volewijckers Messemaker 1847 2
5H HWP Haarlem 4 VAS 5
5H Philidor Leiden 3 Philidor Leiden 4
5I DD 3 SHTV 2
5I Schaakmat Westland 2 CSV 2
5I Sliedrecht 3 DSC Delft 4
5I Erasmus 2 Schaakhuis 2
6F Philidor Leiden 5 LSG 6
6F Leiderdorp 2 Voorschoten 4
6G DD 4 SHTV 3
6G Botwinnik 3 Voorschoten 3
6G DSC Delft 5 Rijswijk 2
6G DSC Delft 6 Promotie 3

    Bewijs dat je menselijk bent door te selecteren de ster.