Update 4/4 KNSB-competitie – 8e speeldag: de verslagen

Update 4/4 – 1 verslag toegevoegd

M: Jan-Willem de Jong over theoretische kans op kampioenschap bij LSG IntelliMagic.

Update 29/3 – 4 verslagen toegevoegd

M: Zwaarbevochten gelijkspel in Leiden dankzij GM Sokolov.

1A: Voor HWP Sas van Gent is het gedaan en het vlaggenschip van DD moet het onderspit delven tegen een sterk spelend HWP Haarlem.

4D: Geen degradatie voor Het Spaarne, ondanks vijfde verliesmatch.

Update 28/3 – 3 verslagen toegevoegd

2B: Eerste team Sliedrecht houdt met knappe zege mathematische kans op handhaving.

4D: Woerden 2 degradeert.

6G: SHTV 3 sluit het seizoen af met overwinning.

Update 27/3 – 5 verslagen toegevoegd

1A: DSC Delft veilig na overwinning op Purmerend

2B: Over de nachtkaars van Capelle a/d IJssel.

4D: Oegstgeest’80 wint met moeite van Het Spaarne.

5H: Philidor Leiden 4 ontsnapt op miraculeuze wijze.

5I: DSC Delft 4 wint spannende thuiswedstrijd.

Update 26/3 – 11 verslagen toegevoegd

1A: Bij LSG 2 hebben ze het even over iets anders.

2B: Spijkenisse heeft promotie in eigen hand na overwinning op Philidor Leiden, terwijl Messemaker 1847 sneuvelt.

3D: DSC Delft 2 verliest koppositie en heeft kampioenschap niet in eigen hand.

3E: Vlaggenschip SHTV verliest van Woerden, dat met deze overwinning kampioen wordt van 3E.

5H: Philidor Leiden 4 wint van koploper Botwinnik en Het Derde wordt kampioen.

5I: Het Tweede van SHTV sluit af met winst in Full House.

6G: Voorschoten 3 kampioen zonder puntverlies, terwijl DSC Delft 5 – de kampioen van 2025 – tweede wordt. DSC Delft 6 sluit mooi seizoen af met 2½ bordpunt tegen sterke Rijswijk 2.

Publicatie 25/3

De achtste speeldag is gespeeld, waarbij voor de competities van Klasse 5 en 6 het seizoen erop zit. Kampioenen en degradanten zijn bekend. Voor de hogere klassen is er hier en daar ook al duidelijkheid, maar die hebben op 20 april nog een ronde te spelen.

M: Frank van Tellingen schrijft over clubhistorie en competitievervalsing.

1A: HWP Haarlem trakteert DD op kansloze nederlaag.

2B: Leiderdorp speelt zich uit de degradatiezorgen.

3D: Voor Botwinnik smaakkt revanche altijd goed.

5H: Voor VAS 5 is het seizoen net te kort en alvast over bord 2 in de wedstrijd LSG 5 – De Volewijckers

6F: Voor Het Vijfde van HWP Haarlem eindigt seizoen in mineur.

Inmiddels zijn er 31 verslagen en een reeks partijen bereikbaar gemaakt. De slotronde wordt zaterdag 20 april 2024 gespeeld.

Meesterklasse, Klasse 1, 2, 3, 4
Uitslagen 8e ronde

Zaterdag 23 maart 2024
Partijen Meesterklasse
klasse thuis bezoekers uitslag verslagen
M Apeldoorn Groninger Combinatie 5 ½ 4 ½
M Zukertort Amstelveen Paul Keres 5 5
M HMC Den Bosch Kennemer Combinatie 1 ½ 8 ½
M De Waagtoren Charlois Europoort 3 7 Frank van Tellingen
M LSG IntelliMagic Zuid Limburg 5 5 Jan-Willem De Jong | Lennert Lenaerts
1A VAS SOPSWEPS’29 7 3
1A DD HWP Haarlem 3 ½ 6 ½ Edgar Blokhuis | Bart Gijswijt
1A DSC Delft Purmerend 6 ½ 3 ½ DSC Delft 1
1A Voorschoten Caïssa 7 3
1A LSG 2 HWP Sas van Gent 1 9 Marnix vd Zalm Peter Passenier
2B Spijkenisse Philidor Leiden 6 ½ 1 ½ Daniël Zevenhuizen
2B CSV Sliedrecht 3 ½ 4 ½ Jorik Klein | Mark Vermeer
2B Rokado Leiderdorp 1 ½ 6 ½ Wim Kentstra
2B Messemaker 1847 Amsterdam Berserkers 1 ½ 6 ½ Albert Segers
3C De Wijker Toren 2 AAS 6 2
3D ASC Schaakmat Westland 2 ½ 5 ½
3D Rijswijk Philidor Leiden 2 5 ½ 2 ½
3D DSC Delft 2 Botwinnik 3 ½ 4 ½ DSC Delft 2 | Max Kanbier
3D LSG 3 Schaakhuis 5 3
3D Voorschoten 2 is vrij
3E SHTV Woerden 3 ½ 4 ½ Wouter Noordkamp | Marcel Schröer
4D DD 2 HWP Haarlem 2 4 ½ 3 ½
4D DSC Delft 3 Kennemer Combinatie 3 2 ½ 5 ½
4D Het Spaarne Oegstgeest’80 3 ½ 4 ½ Sander Schilthuizen | Ed Noordijk
4D LSG 4 Woerden 2 7 ½ ½ Marjolein Theunissen
4D Promotie 2 is vrij
Klasse 5 en 6
Uitslagen slotronde

Zaterdag 23 maart 2024
klasse thuis bezoekers uitslag verslagen
5H Philidor Leiden 4 Botwinnik 2 4 ½ 3 ½ Michiel Vergeer
5H VAS 5 Philidor Leiden 3 3 ½ 4 ½ VAS Redactie | Philidor
5H Messemaker 1847 2 HWP Haarlem 4 5 ½ 2 ½
5H LSG 5 De Volewijckers 4 4 bord 2
5I Schaakhuis 2 DD 3 2 6
5I DSC Delft 4 Erasmus 2 4 ½ 3 ½ DSC Delft 4
5I CSV 2 Sliedrecht 3 4 4
5I SHTV 2 Schaakmat Westland 2 5 3 Ben Spierings
6F VAS 8 Philidor Leiden 5 2 ½ 5 ½
6F Voorschoten 4 HWP Haarlem 5 6 2 Frank Beverdam
6F LSG 6 Leiderdorp 2 3 ½ 4 ½
6G Promotie 3 DD 4 2 ½ 5 ½
6G Rijswijk 2 DSC Delft 6 5 ½ 2 ½ Arjan Drenthen
6G Voorschoten 3 DSC Delft 5 4 ½ 3 ½ Ruurd de Boer | Arjan Drenthen
6G SHTV 3 Botwinnik 3 6 ½ 1 ½ Meile Tamminga
Meesterklasse, Klasse 1, 2, 3, 4
Indeling slotronde

Zaterdag 20 april 2024
klasse thuis bezoekers
M Zuid Limburg Groninger Combinatie
M Charlois Europoort LSG IntelliMagic
M Kennemer Combinatie Waagtoren
M Paul Keres HMC Den Bosch
M Apeldoorn Zukertort Amstelveen
1A HWP Sas van Gent SOPSWEPS’29
1A Caïssa LSG 2
1A Purmerend Voorschoten
1A HWP Haarlem DSC Delft
1A VAS DD
2B Leiderdorp Messemaker 1847
2B Philidor Leiden CSV
2B Promotie Spijkenisse
3C AAS Santpoort
3D Schaakhuis Schaakmat Westland
3D Botwinnik Voorschoten 2
3D Philidor Leiden 2 DSC Delft 2
3D ASC Rijswijk
3D Voorschoten 2 LSG 3
3E Caïssa SHTV
4D Oegstgeest’80 LSG 4
4D HWP Haarlem 2 DSC Delft 3
4D Promotie 2 DD 2
4D Woerden 2 is vrij

    Bewijs dat je menselijk bent door het selecteren van hart.