11e Best of the West – 6e ronde: Polak eindigt op 5 punten

Op de zaterdag van een weekend waarin de temperaturen tijdens de Leiden Marathon op zondag zijn tol zou gaan eisen is de voorlaatste ronde van de elfde editie van het Best of the West toernooi georganiseerd. Het Bilderdijkpark is deze ronde het decor voor 45 schaakborden. 17 in de A-groep en 28 in de B-groep. Het weer, de Open Kampioenschappen van Utrecht en vakantie zullen een aandeel hebben gehad om afwezigen te bewegen iets anders te doen dan schaken in het Bilderdijkpark.

lees verder onder foto
kostverloren
prinsengracht

Vanuit de regio zijn we met zijn twaalven. In de A-groep wordt 4 uit 5 gescoord, waarvan 1 uit 2 in regionale derby. De B-groep scoort 3 uit 7. Met 7 uit 12 weer een prima rondescore.

In de derby verslaat Jie-Ren Tjin A Lien Thomas Bredewoud. Verder winnen Alexander Polak, Wybe Evenhuis en Ike Tjin A Lien hun partij.

Jeroen Peper en Aad van der Sluijs winnen hun partij in de B-groep, terwijl de partijen van respectievelijk Walther Warnaar en Paul Koks onbeslist blijft.

lees verder onder foto
grachtpark
vanaf IJ-boulevard

Partijcommentaar

bord 1

Alexander Polak Roger Mehra
1 0

In de partij tegen Roger Mehra verliest Alexander op zet 6 een pion zonder duidelijke compensatie. Hij ziet kans om via de damevleugel de druk op de ketel te houden en zijn a-pion alvast op te laten marchren. Roger zit in zijn laatste half uur wanneer Alexander nog ruim 50 minuten heeft en de volgende stelling op het bord komt.

Polak-Mehra-diagram 1
zwart aan zet

In het vervolg wint de witte formatie de kwaliteit en de samenwerkende stukken brengen de zwarte koning verder in het nauw.

Polak-Mehra-diagram 2
slotfase

Roger speelt inmiddels een hele reeks zetten binnen zijn increment en moet uiteindelijk capituleren. Alexander komt op 5 punten en bouwt aan een half puntje voorsprong op volgers Kees Sterrenburg en Steve Michel.

Deze vijf punten zal zijn eindscore zijn, want het eerste weekend van juni heeft Alexander een weekendje-er-op-uit gepland.

bord 8

Wybe Evenhuis Daan Poldermans
1 0

Wybe Evenhui zadelt zijn tegenstander met een dubbelpion op de f-lijn en een tochtige g-lijn op, maar het is volgens hem onduidelijk. Ook bij het vooruitzicht op pion-winst in de stelling dat bereikt is zoals in het diagram.

evenhuis-poldermans
wit aan zet

Hier volgt Pxc6!, waarna het niet lang meer duurt voor Daan zijn tegenstander feliciteert.

B-groep
10e bord

Paul Koks Matthieu Smit
½ ½

Er komt de Joegoslavische versie van het Konings-Indisch op het bord, waarbij de stelling na de openingsfase in balans is.

Diagram 1 Koks-Smit
stelling na 14.e4!

De partij blijft in balans, maar achter het bord voelt het wel spannend wanneer de geïsoleerde zwarte pion op de d-lijn de zevende rij bereikt.

Diagram 2 Koks-Smit
stelling na 27…Txc5

Daarna is het mijn beurt om met mijn a-pion de zevende rij te bereiken, maar dan heeft ook zwarts b-pion de zevende rij bereikt.

Diagram 3 Koks-Smit
stelling na 47…Txa7

Hier biedt Matthieu remise aan. Het oordeel van de coach van chess.com is dat de nauwkeurigheid van beide formaties zo’n 96% geweest en heeft geen van beiden ooit beter gestaan.

Uitslagen 6e ronde
zaterdag 11 mei 2024
Groep A
bord wit zwart uitslag
1 Alexander Polak Roger Mehra 1 – 0
8 Wybe Evenhuis Daan Poldermans 1 – 0
12 Thomas Bredewoud Jie-Ren Tjin A Lien 0 – 1
16 Ike Tjin A Lien David Duijvelshoff 1 – 0
Arjo Andringa OKU 2024
Jan Willem Koelmans OKU 2024
Luuk Hoogeveen betaald verlof
Willem Hensbergen is vrij

Groep B
bord wit zwart uitslag
22 Maarten Roos Raymond Jacobsen 0 – 1
24 Walther Warnaar Jakob van Gaalen ½ – ½
26 Jilayna Ramjiawansingh Bart de Moor 0 – 1
27 Paul Koks Matthieu Smit ½ – ½
29 Nick Simpkins Jeroen Peper 0 – 1
32 Adrienne Cramer Victor Bartman 0 – 1
38 John Spaan Aad van der Sluijs 0 – 1
Gowtham Bhairapaneni is vrij

De laatste ronde wordt op zaterdag 1 juni 2024 gespeeld.

Informatie vanuit Amsterdam

Schaakvereniging Amsterdam West | Toernooi-Informatie

Persoonlijke verslagen: 6e editie | 7e editie

Uitslagen en stand
A B
uitslagen 6e ronde 6 6
stand S S
uitslagen 1e ronde 1 1
2e ronde 2 2
3e ronde 3 3
4e ronde 4 4
5e ronde 5 5
Alexander Polak
Leidsch Schaakgenootschap
Caïssa
ronde wit zwart uitslag
1 Jim van der Valk Bouman Alexander Polak 0 – 1
2 Alexander Polak Steve Michel 1 – 0
3 Jeroen Cromsigt Alexander Polak 0 – 1
4 Alexander Polak Dimitar Argirov 1 – 0
5 Casper Dekker Alexander Polak 1 – 0
6 Alexander Polak Roger Mehra 1 – 0
ronde pnt gewonnen remise verloren % positie
1 1 1 0 0 100 1
2 2 2 0 0 100 1
3 3 3 0 0 100 1
4 4 4 0 0 100 1
5 4 4 0 1 80 2
6 5 5 0 1 83 1
Arjo Andringa
Leidsch Schaakgenootschap
ronde wit zwart uitslag
1 Arjo Andringa Ralf van den Burg 1 – 0
2 afwezig
3 Stefan Markx Arjo Andringa 0 – 1
4 Kees Sterrenburg Arjo Andringa ½ – ½
5 afwezig
6 afwezig
ronde pnt gewonnen remise verloren % positie
1 1 1 0 0 100 6
2 1 0 0 75 6
3 2 0 0 83 5
4 3 2 1 0 75 6
5 2 1 0 70 6
6 2 1 0 58 10
Wybe Evenhuis
Delftse Schaakclub
Leidsch Schaakgenootschap
ronde wit zwart uitslag
1 Rugved Adavatkar Wybe Evenhuis 0 – 1
afwezig
3 Wybe Evenhuis Casper Groot 0 – 1
4 Thomas Bredewoud Wybe Evenhuis ½ – ½
5 afwezig
6 Wybe Evenhuis Daan Poldermans 1 – 0
ronde pnt gewonnen remise verloren % positie
1 1 1 0 0 100 9
2 1 0 0 75 7
3 1 0 1 50 24
4 2 1 1 1 50 29
5 1 1 1 50 24
6 2 1 1 58 14
Willem Hensbergen
Alternatieve Aalsmeerse sv
sv De Amstel
Schaakclub Westeinder
sc Hoofddorp
ronde wit zwart uitslag
1 Willem Hensbergen Roel Spier 1 – 0
2 Ike Tjin A Lien Willem Hensbergen 0 – 1
3 afwezig
4 Willem Hensbergen Bert Bodicker ½ – ½
5 Steve Michel Willem Hensbergen 1 – 0
6 afwezig
ronde pnt gewonnen remise verloren % positie
1 1 1 0 0 100 10
2 2 2 0 0 100 4
3 2 0 0 67 6
4 3 2 1 0 75 8
5 3 2 1 1 60
6 3 2 1 1 50 20
Jan Willem Koelmans
sg Discendo Discimus
ronde wit zwart uitslag
1 Jan Willem Koelmans Daan Poldermans ½ – ½
Anneke Schol-Grin Jan Willem Koelmans ½ – ½
3 Jan Willem Koelmans Henry Groeneveld 1 – 0
4 Roger Mehra Jan Willem Koelmans 1 – 0
5 Jan Willem Koelmans Thomas Bredewoud 1 – 0
6 afwezig
ronde pnt gewonnen remise verloren % positie
1 ½ 0 1 0 50 23
2 1 0 2 0 50 34
3 2 1 2 0 67 16
4 2 1 2 1 50 28
5 3 2 2 1 60 20
6 3 2 2 1 50 24
Jie-Ren Tjin A Lien
Persoonlijk lid KNSB
ronde wit zwart uitslag
1 Aleks Varnica Jie-Ren Tjin A Lien 1 – 0
2 Jie-Ren Tjin A Lien David Duijvelshoff 1 – 0
3 Daan Poldermans Jie-Ren Tjin A Lien 1 – 0
4 Jie-Ren Tjin A Lien Henry Groeneveld ½ – ½
5 afwezig
6 Thomas Bredewoud Jie-Ren Tjin A Lien 0 – 1
ronde pnt gewonnen remise verloren % positie
1 0 0 0 1 0 48
2 1 1 0 1 50 32
2 1 1 0 1 50 32
3 1 1 0 2 33 41
4 1 1 2 38 38
5 2 1 1 2 40 40
6 3 2 1 2 50 28
Ike Tjin A Lien
Persoonlijk lid KNSB
ronde wit zwart uitslag
1 Egecan Cesur Ike Tjin A Lien 0 – 1
2 Ike Tjin A Lien Willem Hensbergen 0 – 1
3 Michiel Smit Ike Tjin A Lien 1 – 0
4 Ike Tjin A Lien Jim van der Valk Bouman ½ – ½
5 Leo Littel Ike Tjin A Lien 1 – 0
6 Ike Tjin A Lien David Duijvelshoff 1 – 0
ronde pnt gewonnen remise verloren % positie
1 1 1 0 0 100 3
2 1 1 0 1 50 23
3 1 1 0 2 33 32
4 1 1 2 38 35
5 1 1 3 30 43
6 2 1 3 43 32
Thomas Bredewoud
Delftse Schaakclub
ronde wit zwart uitslag
1 Thomas Bredewoud Piet Kooiman ½ – ½
2 Pim Beers Thomas Bredewoud ½ – ½
3 afwezig
4 Thomas Bredewoud Wybe Evenhuis ½ – ½
5 Jan Willem Koelmans Thomas Bredewoud 1 – 0
6 Thomas Bredewoud Jie-Ren Tjin A Lien 0 – 1
ronde pnt gewonnen remise verloren % positie
1 ½ 0 1 0 50 19
2 1 0 2 0 50 24
3 0 2 0 50 21
4 2 0 3 0 50 20
5 2 0 3 1 40 31
6 2 0 3 2 33 41
Luuk Hoogeveen
Leidsch Schaakgenootschap
ronde wit zwart uitslag
1 afwezig
2 Joppe Bolderman Luuk Hoogeveen 1 – 0
3 Luuk Hoogeveen Rob Kotmans 0 – 1
4 Luuk Hoogeveen David Duijvelshoff 0 – 1
5 Ralf van den Burg Luuk Hoogeveen 1 – 0
6 afwezig +
ronde pnt gewonnen remise verloren % positie
2 0 0 0 1 0 52
3 0 0 0 2 0 52
4 0 0 0 3 0 52
5 0 0 0 4 0 52
6 1 0 0 4 17 49
Jeroen Peper
sg Discendo Discimus
ronde wit zwart uitslag
1 Jeroen Peper Roel Boesenkool 1 – 0
2 Martin Blom Jeroen Peper 1 – 0
3 Jeroen Peper John Spaan 1 – 0
4 Milo Broers Jeroen Peper ½ – ½
5 Jeroen Peper Walther Warnaar 0 – 1
6 Nick Simpkins Jeroen Peper 0 – 1
ronde pnt gewonnen remise verloren % positie
1 1 1 0 0 100 7
2 1 1 0 1 50 35
3 2 2 0 1 67 23
4 2 1 1 63 21
5 2 1 2 50 32
6 3 1 2 58 24
Adrienne Cramer
sg Discendo Discimus
sv Amsterdam West
ronde wit zwart uitslag
1 Adrienne Cramer Steef van de Berg 1 – 0
2 Vera Hoogstad Adrienne Cramer 0 – 1
3 Adrienne Cramer Martin Blom 0 – 1
4 Reijn Zuidema Adrienne Cramer 1 – 0
5 afwezig
6 Adrienne Cramer Victor Batman 0 – 1
ronde pnt gewonnen remise verloren % positie
1 1 1 0 0 100 12
2 2 2 0 0 100 6
3 2 2 0 1 67 24
4 2 2 0 2 50 35
5 2 0 2 50 33
6 2 0 3 43 45
Paul Koks
Leidsch Schaakgenootschap
sg Discendo Discimus
ronde wit zwart uitslag
1 Aad van der Sluijs Paul Koks 0 – 1
2 Paul Koks Don Spier 0 – 1
3 afwezig
4 Paul Koks Bert-Jan Melchoirs ½ – ½
5 Edward Waersegers Paul Koks 0 – 1
6 Paul Koks Matthieu Smit ½ – ½
ronde pnt gewonnen remise verloren % positie
1 1 1 0 0 100 13
2 1 1 0 1 50 40
3 1 0 1 50 37
4 2 1 1 1 50 36
5 3 2 1 1 60 26
6 2 2 1 58 23
Maarten Roos
sv Amsterdam West
sg Discendo Discimus
ronde wit zwart uitslag
1 Maarten Roos Willem Spaan 1 – 0
2 Jooop Gijsbers Maarten Roos 1 – 0
3 Maarten Roos Albert de Wit 1 – 0
4 Bas van den Berg Maarten Roos 0 – 1
5 afwezig
6 Maarten Roos Raymond Jacobsen 0 – 1
ronde pnt gewonnen remise verloren % positie
1 1 1 0 0 100 19
2 1 1 0 1 50 38
3 2 2 0 1 67 27
4 3 3 0 1 75 14
5 3 0 1 70
6 3 0 2 58 21
Walther Warnaar
Leidsch Schaakgenootschap
ronde wit zwart uitslag
1 Harrie Boom Walther Warnaar 1 – 0
2 Walther Warnaar Peter Elisen 1 – 0
3 afwezig
4 Walther Warnaar Thomas van Zijl 1 – 0
5 Jeroen Peper Walther Warnaar 0 – 1
6 Walther Warnaar Jakob van Gaalen ½ – ½
ronde pnt gewonnen remise verloren % positie
1 0 0 0 1 0 56
2 1 1 0 1 50 27
3 1 0 1 50 29
4 2 0 1 63 15
5 3 0 1 70 7
6 4 3 1 1
Aad van der Sluijs
Haagse sv
Schaakcombinatie HTV
ronde wit zwart uitslag
1 Aad van der Sluijs Paul Koks 0 – 1
2 Walter Schram Aad van der Sluijs 1 – 0
3 Aad van der Sluijs Saurabh Adavatkar 0 – 1
4 Jeroen Visser Aad van der Sluijs 0 – 1
5 Aad van der Sluijs Rob Thijssing 1 – 0
6 John Spaan Aad van der Sluijs 0 – 1
ronde pnt gewonnen remise verloren % positie
1 0 0 0 1 0 58
2 2 0 0 2 0 70
3 0 0 0 3 0 77
4 1 1 0 3 25 66
5 2 2 0 3 40 50
6 3 3 0 3 50 37
Jilayna Ramjiawansingh
Persoonlijk lid KNSB
ronde wit zwart uitslag
1 Rob Lange Jilayna Ramjiawansingh 1 – 0
2 Jilyana Ramjiawansingh Maarten Zwartjes 1 – 0
3 afwezig
4 Sophia Jonkman Jilyana Rajiawansingh 0 – 1
5 afwezig
6 Jilyana Ramjiawansingh Bart de Moor 0 – 1
ronde pnt gewonnen remise verloren % positie
1 0 0 0 1 0 71
2 1 1 0 1 50 49
3 ½ 1 0 1 50 42
4 2 0 1 38 27
5 3 2 0 1 60 28
6 3 2 0 2 50 39
Gowtham Bhairapaneni
Persoonlijk lid KNSB
ronde wit zwart uitslag
1 Gowtham Bhairapaneni Victor Batman ½ – ½
2 Debby Nieberg Gowtham Bhairapaneni 1 – 0
afwezig
4 Marjolein Aarten Gowtham Bhairapaneni 1 – 0
5 afwezig
6 afwezig
ronde pnt gewonnen remise verloren % positie
1 ½ 0 1 0 50 36
2 ½ 0 1 1 25 57
3 1 0 1 1 33 60
4 1 0 1 2 25 69
5 0 1 2 30 68
6 0 1 2 25 71

    Bewijs dat je menselijk bent door het selecteren van auto.